NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарствіТепловізійні обстеження

Якщо об’єкт термомодернізації (будівля або споруда) знаходиться у відносно непоганому технічному стані й потребує здійснення лише часткових покращень, то проведення повноцінного енергоаудиту можна уникнути, обмежившись лише тепловізійним обстеженням огороджувальних конструкцій та аналітичними розрахунками при оцінці поточного стану інженерних систем.

За результатами такого обстеження формується відповідний звіт із рекомендаціями та локальними технічними рішеннями. На основі тепловізійного обстеження інженер-проектувальник із достатнім рівнем кваліфікації може прийняти достатньо обґрунтовані рішення, достатні для подальшої розробки проектно-кошторисної документації.

При цьому для виконання тепловізійного обстеження не потребуються жодні додаткові інструменти та обладнання, окрім тепловізора, безконтактного та контактного термометрів (бажано), рулеток (бажано електронних), засобів фотофіксації. Тепловізійне обстеження може слугувати основою для експрес-аудиту (експрес-обстеження).

За умови високої кваліфікації виконавців тепловізійного обстеження усі подальші розрахунки, висновки, рекомендації та проектні рішення можуть бути прийняті на основі додаткових камеральних робіт, пов’язаних з комп’ютерним моделюванням та вирішенням ряду задач будівельної фізики й теплотехніки.