NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарствіТестування будівель на повітропроникність

За допомогою Blower Door Test або методу визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій можна точно з’ясувати рівень збереження тепла в будинку і виявити місця інфільтраційних витоків повітря, які неможливо встановити іншим способом.

Без проведення Blower-Door Test спорудження будівель з близьким до нульового споживанням енергії і пасивних будинків неможливе. Метод визначення повітропроникності огороджувальних конструкцій використовують як під час зведення нових будинків, так і під час модернізації старих. Завдяки сучасним технологіям, тепер можна точно і своєчасно контролювати якість будівельних робіт.

При проведенні перевірки будівлі на герметичність спеціальним обладнанням Blower Door у приміщеннях створюється підвищений або понижений тиск повітря, імітуючи таким чином дію вітру, зумовлену різницею тиску всередині приміщення відносно зовнішнього тиску довкола будівлі, що неможливо зробити за допомогою термографії.

Для виявлення місць знаходження дефектів, окрім тепловізора використовують генератор диму, який дозволяє констатувати складні траєкторії потоків повітря і місця його витоків або інфільтрації всередину будинку. Безсумнівна перевага Blower-Door Test – це можливість виявити дефекти в теплу пору року, до настання холодів, і встигнути вчасно виконати ремонтні роботи.

Потрібно додати, що витрати на проведення робіть по модернізація будинку з утеплення стін окуповуються значно довше, ніж витрати на герметизацію будівлі. Тому головні зусилля потрібно зосередити в першу чергу саме на герметизації будинку. Доцільно провести дослідження повітропроникності огороджувальних конструкцій і докласти всіх зусиль для забезпечення належної герметичності оболонки будинку на стадії будівельних робіт, коли контроль за дефектами та їх усунення не потребують зайвих витрат коштів і часу.

Команда NZEB Hub та наші партнери готові допомогти Вам не лише провести тестування будівлі на повітропроникніть, але й здійснювати науково-технічний супровід з підготовкою відповідного звіту з результатами випробувань та усіма необхідними розрахунками, на основі яких можна буде встановити рівень енергоспоживання та клас енергоефективності досліджуваної будівлі.