NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарстві


3D-ДРУК В NZEB HUB

Створення об’єктів складної конфігурації тісно пов’язане з тривимірним моделюванням. Робота з тривимірного моделювання та подальше 3D-прототипування, особливо при проектуванні нових об’єктів, стає стандартом роботи фахівців широкого профілю. Відтак, ці технології активно освоюються у NZEB HUB. Робоча група науковців з відділів інформаційного забезпечення і науково-технічних досліджень та чисельного й комп’ютерного моделювання розпочала тестування та налагодження системної роботи модернізованого 3D-принтера Лабораторії моделювання енергоефективних систем.

Для визначення найбільш ефективних режимів використання обладнання для 3D-друку нашими фахівцями було змодельовано та надруковано тестові об’єкти різних розмірів, конфігурацій, складності та ступеню заповнення матеріалом.

Одним із напрямів досліджень в цій сфері є знаходження оптимального виду та ступеню заповнення моделей матеріалом, що дозволяє досягти економії цього матеріалу при забезпеченні необхідної якості 3D-друку. Також вивчається можливість застосування адаптивних підходів, що передбачають створення тимчасових опор при виконанні моделей складної форми й конфігурації.

Для 3D-друку фахівцями NZEB HUB використовується ABS і PLA пластик, який може бути різних кольорів і відтінків, а також дає змогу створювати моделі різного ступеню прозорості. Пластик можна легко піддавати механічній обробці. Він дуже міцний і не токсичний. Під час друку двома екструдерами максимальна область друку складає 230 х 265 х 240 мм.

Означені характеристики забезпечують можливість макетування значної кількості повнорозмірних об’єктів дизайну на етапі розробки. 3D-друк дозволяє виготовляти як унікальні об’єкти дизайну так і їх невеликі партії. Також можливість швидкого прототипування є потужним джерелом пошуку проектних рішень для широкого кола фахівців.

3D-моделювання в проектуванні – це не лише засіб відтворення складних технічних поверхонь, конструктивних та архітектурних форм, але й надійний і наочний інструмент перевірки правильності роботи досліджуваних конструкцій, виробів та інженерного обладнання. Розроблені моделі можуть піддаватися експериментальним навантаженням, а також досліджуватися на предмет міцності та стійкості з урахуванням масштабу і співвідношень величин реальних експлуатаційних навантажень та прикладених до моделей тестових зусиль.

Консультації щодо виконання замовлень з моделювання та 3D-друку можна отримати за телефонами:

  1. +38 097 389 29 29,
  2. +38 063 570-22-86,
  3. +38 067 804-49-18.