NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарстві


УСПІШНО ПРОВЕДЕНО КОНФЕРЕНЦІЮ «ЕНЕРГОІНТЕГРАЦІЯ – 2018»

Важливим напрямком роботи фахівців Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА (NZEB HUB) є проведення міжнародних науково-практичних конференцій КНУБА, а також професійних форумів, присвячених проблемам енергозбереження та екологічної безпеки у архітектурному проектуванні, містоплануванні та будівництві.

Так, 25-27 квітня у КНУБА відбулась восьма Міжнародна науково-практична конференція «Енергоінтеграція – 2018», метою якої є мультидисциплінарне, комплексне, системне дослідження проблем енергоресурсозбереження й застосування альтернативних джерел енергії в архітектурі, будівництві та суміжних галузях шляхом інтеграції архітектурно-планувального, конструкторського та інженерно-технологічного рівнів наукових досліджень, проектування, будівництва, монтажу та експлуатації.

Конференція відбулась за підтримки: Міністерства освіти і науки України; Польської академії наук (представництва в Києві); ВБО «Інститут місцевого розвитку» (ІМР); Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Київської міської державної адміністрації; Інституту технічної теплофізики НАН України; Української асоціації з прикладної геометрії; Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго»; Асоціації енергоаудиторів України; Академії будівництва України та за підтримки проекту Європейського союзу Горизонт 2020: «Train-to-NZEB: Building Knowledge Hub».

Пленарне засідання розпочалось з вітального слова проректора з наукової роботи й міжнародних зв’язків КНУБА, наукового керівника NZEB HUB професора Віталія Плоского. Також були заслухані доповіді близько 50-и провідних фахівців, науковців, представників державних установ, міжнародних й вітчизняних компаній в галузі енергоресурсозбереження.

Серед перших пленарних доповідей були представлені поточні досягнення фахівців NZEB HUB в галузі підготовки висококваліфікованих фахівців з питань проектування та зведення енергоефективних будівель за міжнародними програмами й стандартами, а також у розвитку технологій проектування оптимізації та дослідження енергоефективних інженерних систем. Зокрема, були зроблені презентації за участі Володимира Скочко (директора NZEB HUB), Анни Гегер та Сергія Шарапи (керівника та заступника керівника відділу підготовки й перепідготовки кадрів та навчальної роботи NZEB HUB), Олега Сергейчука (керівника відділу науково-технічних досліджень та чисельного й комп’ютерного моделювання NZEB HUB) та Людмили Скочко (керівника архітектурно-проектного відділу NZEB HUB), а також Руслана Тормосова (виконавчого директора ІМР, керівника проекту «Train-to-NZEB: Building Knowledge Hub» в Україні).

До конференції було підготовано та надруковано матеріали тез доповідей та 10-й випуск науково-технічного збірнику “Енергоефективність в будівництві та архітектурі”. Зараз, за підсумками конференції, готується до публікації 11-й випуск збірника.

25-го та 26-го квітня, в перервах між засіданнями конференції, усім охочим учасникам проводилась екскурсія до NZEB HUB 27-го квітня в рамках заходу також проводились екскурсії для школярів-абітурієнтів столичної школи. Екскурсія проходила в Демонстраційно-навчальній залі та лабораторії моделювання енергоефективних систем. Гості ознайомились із експозицією енергоефективного обладнання, матеріалів, демонстраційними моделями сучасних енергоефективних будинків.

Організаційний та науковий комітети конференції, а також колектив NZEB HUB, висловлюють свою глибоку вдячність усім учасникам, партнерам та спонсорам конференції!

Сподіваємося на подальшу плідну й цікаву науково-практичну співпрацю!

Будемо раді вітати Вас наступного року на «Енергоінтеграції-2019»!