NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарстві


Новина: Презентація Системи енергоефективності України та Енергетичного сертифікату

11 вересня 2018 року в рамках проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини, було проведено презентацію системи енергоефективності України та енергетичного сертифікату будівель.

На презентацію було запрошено народних депутатів України, представників Мінрегіону, Держенергоефективності, експертів у сфері енергоефективності, а також представників ЗМІ.

В рамках презентації Генадієм Григоровичем Зубко, Віце-прем’єр-міністром – Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, був представлений один із перших в Україні енергетичних сертифікатів будівель. Один офіційний енергосертифікат будівлі з класом «енергоефективності Е» було вручено голові київського ОСББ «Мотор» Вікторії Погорєловій.

«Сертифікат – необхідний інструмент для роботи ОСББ і Фонду енергоефективності! Проведений фахівцями енергоаудит будівлі ОСББ «Мотор» дозволив оцінити енергоефективність споруди та ефект від впроваджених заходів. Завдяки встановленню індивідуального теплового пункту, утепленню під’їздів і даху будівлі, вдалося скоротити споживання теплової енергії вдвічі й зменшити рахунки мешканців у 3…4 рази. ОСББ, створене 2012 року – це реальний приклад ефективного управління. І такі приклади необхідно наслідувати», – зазначив Віце-прем’єр-міністр.

На презентацію були запрошені й представники Київського національного університету будівництва та архітектури:

Плоский Віталій Олексійович, д.т.н., проф., проректор з наукової роботи та міжнародних зв`язків, голова атестаційної комісії з атестації енергоаудиторів;

Скочко Володимир Ігорович, к.т.н., доц., директор NZEB Hub (БНЕС Центру КНУБА), заступник голови атестаційної комісії з атестації енергоаудиторів;

Шарапа Сергій Павлович, к.т.н., доц., заст. керівника відділу підготовки й перепідготовки кадрів та навчальної роботи NZEB Hub, секретар атестаційної комісії з атестації енергоаудиторів.

Зазначимо, що дана подія є знаковою для КНУБА, оскільки перші енергетичні сертифікати в Україні були розроблені саме фахівцями, атестованими у NZEB Hub КНУБА! Про це додатково наголосила Іма Хренова-Шимкіна, заступник директора проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні», подякувавши КНУБА за допомогу й активну участь у процесі розбудови системи енергоефективності нашої країни.

Віце-прем’єр-міністр урочисто передав один із перших кваліфікаційних атестатів, виданих атестаційною комісією КНУБА, Марусичу Сергію Володимировичу – одному з піонерів енергоаудиту та члену команди розробників першого енергетичного сертифікату будівлі.

Захід став черговою чудовою нагодою для налагодження ділових та дружніх відносин між КНУБА, ключовими державними установами будівельної галузі та визнаними експертами у сфері енергоефективності.

Вручення першого енергетичного сертифікату будівлі голові ОСББ «Мотор» Вікторії Погорєловій

Вручення перших атестатів з енергоаудиту й обстеження інженерних систем
Марусичу Сергію Володимировичу