NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарстві


ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ УКРАЇНИ СТАНУТЬ ПЛАТФОРМОЮ ПІДГОТОВКИ ЕНЕРГОАУДИТОРІВ ДЛЯ РОБОТИ З ФОНДОМ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

11-го квітня представники NZEB Hub КНУБА взяли участь в урочистому заході «Університети України – платформа для підготовки висококваліфікованих енергоаудиторів для роботи з Фондом енергоефективності» організованому Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіоном).

Це ще один важливий крок в рамках роботи Фонду енергоефективності. Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час презентації запуску Програми з підготовки енергоаудиторів в НТУУ КПІ ім.І.Сікорського.

За його словами, сьогодні Україна витрачає на одну одиницю продукції у 2-3 рази більше енергоресурсів, ніж будь-яка європейська країна. У житловому секторі — у 4 рази більше — 200 кіловат на один квадратний метр щорічно.

Нагадаємо, що уряд України за підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини (в рамках проекту GIZ «Підтримка національного Фонду енергоефективності та програми екологічних реформ в Україні») створили Фонд енергоефективності з метою фінансування заходів, спрямованих на термомодернізацію житлового фонду України. Фонд надаватиме допомогу об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) для реалізації комплексних заходів з підвищення енергоефективності цих будинків. Дана обставина вимагає попереднього виконання енергоаудитів будівель, що будуть термомодернізовані за фінансової підтримки Фонду, а енергоаудитори, які прийматимуть участь у обстеженнях повинні мати високий рівень кваліфікації. Висококваліфікованих енергоаудиторів планується готувати саме на базі державних університетів України, одним із яких є Київський національний університет будівництва і архітектури (КНУБА), що займає провідну позицію у галузі вітчизняного енергоресурсозбереження. Зазначимо, що в КНУБА вже майже рік функціонує атестаційна комісія по підготовці фахівців, які мають намір провадити діяльність з сертифікації енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем будівель (детальніше за посиланнями: www.knuba.edu.ua/?page_id=39162 або www.nzeb.com.ua/ua/main/news/news_advs/pae/pae.html).

Представники NZEB Hub КНУБА, Володимир Скочко та Сергій Кожедуб, залишили підпис на символічній карті України, що став відправною точкою у співпраці КНУБА та Фонду енергоефективності.

Ми докладемо максимум зусиль, щоб у найближчий час залучити фахівців, зацікавлених у роботі з Фондом енергоефективності, до проходження навчання та атестації на базі NZEB Hub КНУБА!

Просимо звертатися з усіх питань за телефонами, вказаними нижче, та на електронну адресу:

На фото: Геннадій Зубко (Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України) та Володимир Скочко (директор NZEB Hub, заступник голови атестаційної комісії енргоаудиторів КНУБА)

На фото: Володимир Скочко (директор NZEB Hub, заступник голови атестаційної комісії енргоаудиторів КНУБА) та Сергій Кожедуб (секретар атестаційної комісії енргоаудиторів КНУБА, завідувач НДЛ «Енергоцентр КНУБА»)

Підписання символічної карти України – згода на співпрацю з Фондом енергоефективності