NZEB HUB

Наука. Освіта. Проектування
Енергоресурсозаощадження

Європейський досвід проектування
та зведення енергоефективних
будівель та споруд. Інноваційні
технології в будівництві, архітектурі
та житлово-комунальному господарстві
Проектування енергоефективних будівель та споруд

Вже понад два роки NZEB Hub здійснює активну діяльність у сфері розробки архітектурно-конструктивних проектних рішень та методів проектування концепцій сучасних будівель та споруд, орієнтованих на енергоресурсозбереження та екологічність процесів їх зведення та експлуатації. Окрім того, команда наших проектувальників проводить консультування та підготовку висококваліфікованих кадрів в галузі енергоефективності у будівництві та житлово-комунальному господарстві, постійно вдосконалюючи власні знання та здійснюючи безперервний обмін знаннями з міжнародними колегами і партнерами.

Команда NZEB Hub виконує проектування будь-яких типів енергоефективних будівель та споруд цивільного або промислового призначення:

 1. Багатоквартирних житлових будинків.
 2. Одноквартирних житлових будинків котеджного типу.
 3. Громадських будівель.
 4. Інженерних споруд.
 5. Будівель та споруд промислового та агропромислового призначення.
 6. Будівель енергетичного сектору.
 7. Інших будівель та споруд (в тому числі експериментальних, модульних та мобільних).

В процесі проектування наша команда спирається в першу чергу на європейський, американський та канадський досвід впровадження енергоефективних технологій в будівництві та архітектури, а також інші найкращі практики міжнародної спільноти у цій сфері та останні досягнення провідних фахівців та вчених, що працюють у відповідній галузі.

Основними принципами, які застосовуються фахівцями NZEB Hub при розробці проектної документації енергоефективних будинків та споруд є правила забезпечення ефективного функціонування, що застосовуються при проектуванні та зведенні будівель з близьким до нульового ененргоспоживанням та пасивних будинків (у відповідності до вимог та стандартів проектування Інституту пасивного будинку,, Німеччина):

 1. Нерозривність теплоізоляційної оболонки будівлі.
 2. Захист від повітропроникності.
 3. Використання сучасних енергоефективних дверних та віконних світлопрозорих конструкцій.
 4. Максимальне усунення містків холоду.
 5. Використання механічних систем вентиляції та рекуперації.
 6. Застосування місцевих та поновлювальних джерел енергії.
 7. Застосування екологічно чистих будівельних матеріалів та виробів.

В процесі розробки архітектурних, конструктивних та інженерних рішень енергоефективних будівель та споруд застосовуються найсучасніші технології проектування із використанням інформаційних моделей проектованих будівель (BIM-technologies), передові засоби чисельного моделювання будівель та споруд на міцність та стійкість (в тому числі при динамічних та термічних навантаженнях), інструменти комп’ютерного моделювання процесів тепломасообміну, інсоляції та інших задач будівельної фізики та теплотехніки. Окрім того, застосовуються наукові принципи розрахунку та оптимізації інженерних систем, що активно розробляються та удосконалюються в лабораторії комп’ютерного моделювання енергоефективних систем NZEB Hub.

За Вашим бажанням наші фахівці допоможуть інтегрувати в інженерні системи Вашого будинку обладнання альтернативних джерел енергії, а також системи контролю мікроклімату та витрат енергії, що значно скоротить споживання енергоресурсів з електромережі та систем централізованого теплопостачання й гарячого водопостачання, підвищивши енергозалежність будинку і знизивши вартість відповідних платежів.

Проектуючи енергоефективні будівлі ми керуємося в першу чергу економічною та екологічною обґрунтованістю прийнятих рішень. Мета нашого проектного відділу – системне впровадження та дотримання основних концепцій енергоефективного будівництва зі збереженням їх біоресурсосумісності, технологічності, комфортності подальшого проживання та естетичної привабливості інтер’єрів та екстер’єрів. Адже дуже важливо розуміти, що зведення енергоефективного будинку – це не обов’язково дорого та довго.

Ми допоможемо Вам досягти оптимального співвідношення енергоспоживання та економічності при зведенні та подальшій експлуатації будинку, враховуючи і зберігаючи Ваші побажання та об’ємно-планувальні й дизайнерські рішення.